Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Płatności

Dlaczego na stronie Dotpay na etapie wyboru kanału płatności kanał, który chciał(a)bym wybrać, wyświetlany jest szarą czcionką i nie mogę go zaznaczyć?
W systemie Dotpay zdarzają się krótkie przerwy techniczne w działaniu niektórych kanałów płatności. Jeżeli chwilowo nie mogą Państwo skorzystać z preferowanego kanału płatności, prosimy spróbować ponownie za ok. pół godziny.

Czy udzielicie mi specjalnego rabatu?
Udzielamy rabatów tylko dla zakupów, które przekraczają określoną wartość. Progi rabatowe opisane są tutaj.


Produkty

W jaki sposób niektóre modele stroju mikołaja składające się z kurtki i spodni pasują na osoby o różnym wzroście?
Nie istnieją żadne zasady ani zwyczaje dotyczące tego, dokąd powinna sięgać kurtka mikołaja. Mikołaj, któremu kurtka sięga trochę powyżej kolan będzie wyglądał w swoim stroju tak samo dobrze jak ten, któremu kurtka będzie sięgać znacznie wyżej.
Jeżeli chodzi o spodnie, w przypadku niskich mikołajów można je podciągnąć nieco wyżej, a w przypadku wysokich - opuścić niżej. Spodnie mają mocną gumkę, która utrzyma je na pożądanym miejscu. W przypadku osób najwyższych zalecany jest zakup butów, które zakłada się na spodnie, przez co nie ma znaczenia, gdzie kończy się nogawka.
Stroje pasują też na osoby o różnym obwodzie w pasie. Po pierwsze zakładamy, że mikołaj najlepiej wygląda z brzuszkiem i jeżeli nie ma własnego, powinien założyć sztuczny, dzięki czemu mikołajowie o różnym naturalnym obwodzie w pasie, będą mieli ostatecznie podobny wymiar. Po drugie, polar jest materiałem bardzo elastycznym i nikomu w stroju nie będzie ciasno.


Wysyłka

Dlaczego wysyłka za pośrednictwem poczty jest w sklepie strojemikolaja.pl droższa, niż przesyłki o tej samej wadze w cenniku Poczty Polskiej?
Jest kilka powodów. Po pierwsze, do kosztu wysyłki doliczamy koszt opakowania. Po drugie, doliczamy 23% VAT, który doliczyć musimy, ponieważ odsprzedajemy usługę realizowaną przez pocztę. Przesyłki pocztowe są zwolnione od VAT tylko jeśli sprzedaje je Poczta Polska. Po trzecie, doliczamy koszt dostarczenia przesyłek do oddziału poczty, ponieważ poczta nie odbiera ich bezpłatnie.

Potrzebuję przesyłki szybciej, niż deklarujecie. Czy jest to możliwe?
W wielu przypadkach jest to możliwe, zależy to od konkretnego dnia. Należy skontaktować się z nami, aby upewnić się, czy w terminie, który jest Państwu potrzebny, jest to możliwe.